umetnici

TKV - The Kraljica Vila

(Beograd, 1988.). Završila je fotografiju na Grafičkoj školi i  studira na Fakultetu za medije i komunikaciju. Umetničku karijeru je počela sa 16 godina uz stensil Amelije Pulen. Izlagala je u Kulturnom centru Grad, galeriji BLOK, a učestvovala je i na Belefu, Danima Beograda, Talent Zoni i na beogradskom Design week-u. Slikala je u Vranju, Prijepolju i Beogradu. 
 Autorka je kalendara TKV STREET ART 2009. godine. TKV koristi stensil tehniku, najprostiji oblik štampe koji se sastoji u nanošenju boje u spreju na površinu preko negativa isečenog od plastične folije. Njeni nenametljivi radovi stoje na mnogim beogradskim zidovima. 


Marija Aranđelović

(Beograd, 1983.) je završila filmsku i televizijsku montažu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Od 2005. godine učestvovala je na više domaćih i međunarodnih festivala kratkog metra sa svojim eksperimentalnim filmovima i video radovima. Učestvovala je na dva međunarodna festivala umetnosti u Egiptu 2007. i 2010. godine. U slobodno vreme uči da svira gitaru.

 
Sandin Međedović  (Sarajevo, 1983.). Diplomirao je industrijski dizajn na FLU u istom gradu 2006. godine. Kao najznačajniji uticaj na svoj umetnički izraz navodi uticaje španskih, nemačkih i holandskih graffiti umetnika iz humanitarnih misija u posleratnom Sarajevu. Jedan je od začetnika graffiti scene u Sarajevu pod pseudonimom Dream 83 u saradnji sa kolektivom UTR. Učestvovao na preko 20 izložbi u zemlji i inostranstvu. 

 



Milica Ružičić
 

( Beograd, 1979.) se bavi konceptualnom, često i angažovanom umetnošću u različitim medijima. Koosnivačica je i članica inicijative Dez.org. u Beogradu. Magistrirala i diplomirala na Fakultetu Likovnih Umetnosti u Beogradu na odseku za skulpturu, trenutno je na doktorskim studijama. Od 2009. predaje vajarstvo na Visokoj školi likovnih i primenjenih umetnosti strukovnih studija u Beogradu.
Imala je sedam samostalnih izložbi i učestvovala na više od 40 grupnih u zemlji i inostranstvu.




Biljana Milenović  
(Beograd, 1975). Godine 2002 diplomirala na Fakultetu primenjenih umetnosti na odseku za keramiku na klasi profesora Velimira Vukićevića. Imala je četiri samostalne i učetsvovala u šest grupnih izložbi. Učestvovala je na kolonijama i simpozijumima u zemlji i inostranstvu. Dobitnica je glavne nagrade XII Trijenala savremene umetničke keramike u Beogradu 2010. godine. 


Jamesdin

Magistrirao je na FLU u Beogradu 2000. Pored slikanja i multimedije zauzet je basketom. Nikada nije osuđivan, vojsku je služio a nedavno se i oženio u Berlinu vajarkom. Imao je više od 30 samostalnih i grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Poslednje dve godine živi i radi u Berlinu.



Nikola Radić Lucati
 

je rođen u Beogradu 1971. Magistrirao je na Bezalel Akademiji za umetnost i dizajn u Jerusalimu 2000. Bavi se fotografijom i slikarstvom. Imao je više od 20 samostalnih i grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Živi i radi u Beogradu i Tel Avivu.

Danilo Popović 
(Beograd, 1971) je komponovao muziku za dokumentarne filmove (Izgubljeni film, Memento ...), pozorište (Crta, Kazanova, Gospođica Julija, Tri sestre, Ženidba i udadba), TV i radio. Autor je oko 20 eksperimentalnih radio minijatura i video art radova (rep opera Zemlja sreće).
Još uvek živi u Beogradu.




Jelena Korenčić
 

akademska grafička dizajnerka. Diplomirala je na Akademiji likovnih umetnosti u Sarajevu u klasi prof. Mladena Kolobarića. Član je ULUPUH-a od 1994. god u sekciji za grafički dizajn.
Posle nekoliko godina rada u marketing agencijama postaje free-lancer. Kreirala je više od 80 vizualnih identiteta. Bavi se web dizajnom, kompjutorskom grafikom i ilustrovanjem knjiga.
Autorka je scenografija, kostima, lutaka i plakata u 18 teatarskih predstava. Vizualna celovitost svih segmenata scenskog dela odlikuje Jelenino delovanje u teatru, a posebnost je da je scensko-lutkarske elemente najvećim delom osobno izradila. Već sedamnaest godina istražuje umetnost iscjeljivanja i izrađuje fraktale - isceljujuće slike. Savetnica je za razvoj kreativnih i intuitivnih sposobnosti.


Eugen Borkovsky 
Rođen je u Opatiji a likovne umetnosti je studirao u Rijeci. Završio je Seminar pisanja o savremenoj umetnosti na Zavodu za savremenu umetnost u Ljubljani. Vajar je, bavi se savremenom likovnom praksom i likovnom kritikom kao i grafičkim i web dizajnom, heraldikom i scenografijom. Objavio više od 300 informativno publicističkih radova iz područja likovnih umetnosti. Inicirao je osnivanje neformalne asocijacije: Koordinacija HDLU-ova Hrvatske, za obranu digniteta i prava samostalnih umetnika. Dobitnik je nekoliko nagrada i priznanja. Radovi mu se nalaze u mnogim javnim i privatnim prostorima. Od 1999. vodi Gradsku galeriju Fonticus Grožnjan (HR).


Goran Denić 
(Beograd, 1966.) Diplomirani vajar, with distinction (1994) University of Capetown, Južna Afrika  i umetnički direktor Zemunskog Malog Umetničkog Centra. Studije započeo u Beogradu (vajarstvo na Fakultetu likovnih umetnosti), a vajanje usavršio kod majstora Alberto Chissana u Mozambiku. Bio je vanredni profesor na odseku za skulpturu na Michaelis school of fine arts, University of Cape Town, Južna Afrika; profesor vizualnih umetnosti  Escola de Arte visuais, Maputo, Mozambik i  vodja projekta Džepni kulturni centar  -  DžKC Beograd. Učestvovao na više od 40 grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu (Izrael, Brazil, Italija, Japan, Južnoafrička Republika, Mozambik). Kao član grupe Led Art učestvovao u realizaciji projekata Deponija, Ikonomahija, Kunst Lager, itd. 1995. godine dobitnik je nagrade Simon Gerson.